ІСТОРІЯ ШКОЛИ
Кажуть - всі дороги ведуть у Рим.
У селі Покровське всі дороги ведуть до школи, стежки до неї стали протоптувати у 60-х роках 19 століття. До 1900 року в слободі Покровській було три школи. У центрі села, поруч з церквою, помітно виділяючись від інших будівель, стояла церковно-парафіяльна школа. Її великі, з овальними верхами, вікна створювали привабливий вигляд прилеглої частини вулиці. Будував цю школу і утримував церковний прихід. Звідси і назва.
У цьому ж дворі в 1914-1915 роках на кошти волості споруджується ще одна, більш містка, шкільна будівля (старожили стверджують, що будували її полонені австрійці.
Інша церковно-парафіяльна школа була збудована в кінці 80-х років
19 століття поруч з новою церквою.
У всіх школах навчалося не більше ста чоловік, тому більшість населення залишалася неписьменною. На той час у школі працювали Лепенишева Олена Павлівна, Пішванов Євграф Павлович, Маслова Анна Василівна, Абросімова (Астахова) Авдотья Кузьмівна; "Закон Божий" вів отець Василь.
Вчительська доля
Пам'яті вчителів
Відразу після революції починаються широкомасштабні заходи з ліквідації неписьменності, в селі відкриваються кілька «хат - читалень», при них лікбез, проводяться заняття по п'ятихатках. До цього часу роль школи небувало зростає, в селі було налагоджено роботу чотирьох початкових шкіл. Одна з них, пізніше школа №3, розмістилася в селянській хаті (Омельченкова).
Першими вчителями в ній були Павленко Артем Павлович і його дружина Клавдія Петрівна. Багато років працювала в цій школі Євсюкова Дар'я Павлівна, сільська активістка, беззмінний депутат сільської ради.
У 1931р. на Сударевському вигоні будується типова початкова школа з двома класними кімнатами і квартирою для вчителя. Учителювали в цій школі Козлови Ганна Яківна та її дочка Зоя Василівна.
Відновила роботу Ново - Нікольська НШ (Пузановка). Свого часу тут навчали дітей Макарова Т.І. і Хомутова Е.Е.
Найбільшою стала центральна школа, яка розташувалася у трьох будівлях. Важким було становлення Покровської СШ.
Деякий час тут же була сільгоспшкола (для дорослих). На базі НШ №1 відкривається семирічка, а в 1934 - середня школа. У 1935-36 роках випуск не відбувся. Не був набраний 10 клас, а наступного року він був нечисленний, зате перший випуск. Старт відбувся! Уже в 1939 році школу закінчило понад два десятки осіб.
У той час в школі працювали Гайдамака Дора Петрівна, Підвальна Євгенія Федорівна, Єрмакова Ганна Олексіївна, Пішванов Євграф Павлович.
Початкова школа №2 реорганізується в семирічку. У різний час тут навчали дітей Іванова Раїса Василівна, Гур'єв Свирид Трохимович, Гур'єва Парасковія Іванівна, Бахурцова В.І.
Зростала і ширилася база Покровської СШ, єдиної СШ в Покровському районі. На шкільному подвір'ї будується ще одна будівля. Тепер в 4 будівлях - 10 класних кімнат, відкривається піонерський клуб. Тут навчаються діти з Арапівки, Аношкине, Павлівки, Іллінки, Новоолександрівки, Караїчного та інших населених пунктів, навіть із сусідніх районів.
У цей час в школі працюють: Храмцов К.М., Храмцова Х.Л., Рекман Р.А., Любимова А.І., Веріер Г.Р., Гречко Л.С.,
Кірятов А.І., Ульянов В.К., Щоткін В.А.
Це вже був повнокровний учительський колектив, здатний підняти школу на вищий рівень.
З кінця двадцятих по сороковий роки школу очолювали: Федоров, Проскурін Г.І., Сагірова М.І., Марченко Ф.І.,
в 1940 – 41 - Черних В.А.
У розбудову нового суспільства, де головне місце відводиться загальній грамотності, держава спрямовує величезні зусилля. Семирічна освіта стає загальною. Всі діти шкільного віку сідають за парти. У переповнених класах йдуть заняття в Покровській СШ. В першу зміну - молодші, в другу - займаються старші класи.
Вчительські ряди поповнюються фахівцями з вищою середньою освітою. Це Биковський, Стодольський, Колесніченко.
У 1939 р. рішенням райвиконкому на місці зруйнованої старої церкви закладається фундамент нової школи.
Двоповерхова будівля, в основному, була зведена до кінця 1940 року.
Вперше за всю історію, в 1941 р. близько 50 учнів отримують атестати зрілості.
А далі - 4 роки найтяжчих воєнних випробувань. 26 січня 1943 року частини Радянської Армії звільнили окуповане фашистами село, почалися активні заходи по відновленню зруйнованої і розграбованої школи. У приміщенні Покровської СШ деякий час був розміщений військовий госпіталь. Збирається педколектив, не всі вчителі мають відповідну освіту, немає підручників, зошитів, навчальних посібників, але навчальний 1943-44 рік було розпочато в строк. Не дивлячись ні на що, заняття йшли, навчальні програми виконувалися. Виходячи з можливостей, почалися роботи по добудові шкільної будівлі.
Влітку 1946 року учні переселяються в нове шкільне приміщення. Триває поповнення учительським кадрами. У школі працюють: Пясецький К.А., Тямало М.І., Гур'єва Г.П. (Нагороджена орденом "Знак Пошани"), Проскуряков Н.І. («Відмінник народної освіти»), Грєшний А.В., Федотова (Євсюкова) М.І. (нагороджена медаллю "За доблесну працю", «Відмінник народної освіти»), Гур'єв С.Д., Бахарь З.Г.
Отримавши просторі класи, тепло і світло, поліпшивши матеріальну базу, школа вступає в новий етап боротьби за знання. Постійно зростає контингент учнів, обладнується інтернат для периферійних школярів.
Очолювали школу в цей час (1945-65 роки): Пішванов Є.П., Федотов І.П., Грановський Г.І., Мясніков В.Я., Максимова О.І.,
Сидоров В.П.
У 1972 році за підтримки великого сільгосппідприємства радгоспу "Угольщик" (директор Сіроштан М.Є.), за активної участі директора школи Пашкова Василя Петровича була споруджена прибудова до основної будівлі школи (в два рази перевершує існуючу).
У школі розмістилися кабінети з усіх основних предметів, актовий зал, піонерська кімната, бібліотека, буфет, побудовані їдальня, котельня, поруч зі школою споруджується величний спортивний зал. Пашков В.П. був директором Покровської СШ більше 15 років, його праця відзначена медаллю Макаренка і присвоєнням звання "Відмінник народної освіти".
Чітко та вміло веде навчально - виховний процес завуч Жирнова Г.А. (нагороджена Орденом Трудового Червоного Прапора). У виховній роботі беруть активну участь вчителі школи: Проскуряков Н.І., Соболь М.А., Жердєва Н.Д., Гнєзділова Л .Ф., Шеремет А.Ю., Бахарь З.Г., Гур'єва Г.П., Чурікова М.Ф., Артем'єва М.І., Пузиніна Н.В., Кульков М.В., Тішаков В.П., Полстянкіна А.Т., Чіхічіна А.Ф., Сергієнко М.І., Бабушкіна М.А., Євсюков М.Ф., Євсюкова М.І. та ін.
З 1976 по 1979 роки Покровську середню школу очолював директор Гур'єв Савелій Денисович, з 1979 року по 1984 рік - Марчукова Тамара Григорівна.
З 1984 року Покровською СШ керує директор Рєзніченко Галина Юфимівна. Навчальний заклад являє собою школу-комплекс. Під склепінням школи працюють сільська бібліотека, шкільна бібліотека, філіал Троїцької музичної школи, шкільний музей, шкільна виробнича бригада, гуртки за інтересами. На базі спортивного залу працюють плавальний басейн, спортивні секції, відкривається філія Троїцької ДЮСШ з велоспорту.
Величезний внесок у розвиток туризму і спорту в Троїцькому районі внесли вчителі школи і спортивні тренери: Гуськов Є.М., Гаркавченко В.В., Арбузов Є.К., Шликов О.М. Відбуваються велопробіги по рідному краю, історичним і героїчним місцям Луганщини, туристичні велокроси на Кавказ, Крим, Закарпаття, Болгарію. У фізкультурному кабінеті - щорічне поповнення переможними кубками і грамотами районних, обласних та республіканських змагань.
Протягом багатьох років школу прославляє танцювальний колектив, де займаються близько сімдесяти чоловік. Керує колективом вчитель англійської мови Мірошниченко В.М. На сільській сцені жодного свята не було без блискучих виступів шкільних танцюристів, вони неодноразові призери районних та обласних оглядів. Навчально - виховною роботою керує завуч Гуськова Л.О.; працюють вчителі: Соболь Т.В., Шетілова О.А., Марчукова Т.Г., Українцева В.Г., Стрєльцова Л.В., Могирєва Л.Г., Стрєльцова Т.М., Суркова В.І. , Огеренко Н.І., Ходикіна Л.М., Соломатіна Л.І., Вєтрова М.М., Сірокурова І.В., Коваленко І.Є., Ждан С.Г., Рєзніченко І. С., Птаховская В.І.
У 2006 році школа перейменована в Покровську ЗОШ І-ІІІ ступенів Троїцького районної ради Луганської області.
З 2007 року директором Покровської ЗОШ працює Ходикіна Любов Миколаївна. Педколектив школи налічує 19 педагогів.
Життя круто змінює свій напрямок. Багато ідеалів піддаються перегляду, інші - просто забуттю, але школа завжди, в усі часи була і залишається провідником знань, сіячем розумного, доброго, вічного.